Pirmoji paskola internetu – pagrindiniai aspektai, kuriuos turėtume žinoti

Jei atėjo diena, kai nusprendėte paimti paskolą internetu, turėtumėte žinoti kreditų suteikimo taisykles ir įvairius reikalavimus, kuriuos reikia įgyvendinti. Paskolų rinka turi savas taisykles, kurių privalu laikytis. Stenkitės niekada neskubėti ir, iškilus klausimams, tiesiog skirkite vieną kitą papildomą minutėlę paskolų teikimo bendrovių tinklalapiuose esančiai informacijai išstudijuoti. Taip pat niekada nesivaržykite teirautis konsultantų, kurie be jokio vargo jums pagelbės ir atsakys į iškilusius klausimus. Praktika rodo, kad, išsiaiškinę visus paskolų teikimo niuansus, vartotojai sutaupo kur kas daugiau laiko, išvengia papildomo streso ir jaučiasi tvirtesni.

Taigi, vienas svarbiausių aspektų, kurį reikėtų įsidėmėti norintiems pasiskolinti internetu, yra banko sąskaita ir galimybė naudotis elektroninės bankininkystės paslaugomis. El. bankininkystės pagalba nuotoliniu būdu galima pasirašyti ir sudaryti kredito sutartį su paskolų teikimo bendrove. Jei anksčiau vienintelė galimybė gauti paskolą buvo fiziškai pasirašant popierinę paskolos teikimo sutarties formą, tai šiomis dienomis toks nepatogumas yra išsprendžiamas elektroninių banko teikiamų paslaugų dėka. Klientui tereikia į nurodytą kredito bendrovės banko sąskaitą pervesti vieno cento sumą, mokėjimo paskirties laukelyje nurodant kreditoriaus pateiktą informaciją. Tokiu būdu patvirtinama kredito sutartis, o klientas, atlikęs visus paskolos davėjo nurodymus internetiniame tinklalapyje, paskolą į savo banko sąskaitą gauna vos per keliolika minučių (neretai ir greičiau).

Tačiau reikėtų atminti, kad asmuo, norintis paimti paskolą, privalo naudoti tik savo asmens tapatybę pagrindžiančius dokumentus. Tai reiškia, kad visi jūsų duomenys, kuriuos pateikiate kredito bendrovei (vardas ir pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas, duomenys ryšiams ir kt.) turi būti teisingi. Negana to, sandoryje naudojama banko sąskaita taip pat privalo būti jūsų vardu – kitu atveju paskolos gauti nebus galima, nes įstatymai draudžia imti kreditą ne savo vardu. Pateiktų teisingų asmens duomenų dėka kredito davėjai identifikuos jūsų tapatybę ir galės parengti kredito sutartį.

Kitas ir bene svarbiausias aspektas yra kliento mokumo įvertinimas. Norėdami, kad kredito bendrovė jums suteiktų paskolą, turite būti mokūs. Prieš suteikdamas paskolą, kreditorius visada patikrina kliento kredito istoriją ir informaciją apie gaunamas pajamas.

Derėtų paminėti, kad, imant pirmąją paskolą internetu, kreditoriai paprastai apriboja jos sumą, tokiu būdu apsidrausdami nuo didesnių nuostolių, jei klientas ateityje taptų nemokus. Todėl nenustebkite, jei kredito bendrovė pirmosios kredito sutarties sudarymo atveju nesuteiks didžiausius galimos sumos, o apsiribos mažesne ir jūsų gaunamas pajamas geriausiai atitinkančia suma.

Nepamirškite, kad greitųjų kreditų palūkanos yra didesnės nei bankuose teikiamų paskolų, todėl turite atsakingai įvertinti savo galimybes grąžinti paskolą ir apskaičiuoti delspinigius, kuriuos turėsite sumokėti nesėkmės atveju, jei jūsų finansinė padėtis staiga pablogėtų ir nesugebėtumėte laiku grąžinti paskolos sumos.

Sprendimas pasinaudoti kredito teikėjų paslaugomis yra didelės atsakomybės reikalaujantis žingsnis, todėl, prieš jį žengiant, būtina įvertinti savo finansinę būklę ir galimybes grąžinti paskolą. Taip pat niekada nepamirškite savo teisių ir pareigų. Jei vykdysite kredito sutartyje nurodytas sąlygas ir įsipareigojimus, išlaikysite švarią kredito istoriją, neturėsite rūpesčių, o ateityje norėdami pasinaudoti paskolų teikėjų paslaugomis, galėsite be vargo gauti paskolą. Kadangi Lietuvoje yra daugybė skirtingo dydžio kreditus ir sąlygas siūlančių kredito bendrovių, siūlome patiems išsirinkti jums patraukliausią kreditorių, kurio sąlygos jums tinka labiausiai.